World

2. května 2016 v 0:40 | Lucas
Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít.

The Walking Dead je zasazen do dnešního světa, ve kterém však vznikla nová nákaza - z živých se stávají chodící mrtvoly, které žerou všechno živé. Důvod této nákazy je neznámý, nikdo netuší, co za touto apokalypsou stojí.
Je důležité si uvědomit, že The Walking Dead nesleduje příběh o tom, jak porazit nákazu, nebo alespoň odhalit, co ji způsobilo. Zaměřuje se na přežívání přeživších.
Seriál samotný měl premiéru 31. října 2010 na stanici AMC. Jedná se o seriál, který je inspirovaný komiksovou předlohou The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Za seriálem stojí tvůrce Frank Darabont.

TWD - RPG


Naše hra se odehrává kdesi v Americe, v okolí malého městečka kdysi zvaného jako Oaktown, kde za velkou řekou vznikla safezone Oakville. Počasí je tu spíš suché, ale když přijde déšt, je hojný. Za počátek apokalypsy se považuje 31. říjen 2010.
Všude po okolí se nachází takzvané safehouse - místa, která jsou zcela bezpečná pro přespání či ukrývání. Jsou označeny velkou cedulí s nápisem SAFE nebo SAFEHOUSE. Tyto místa stvořili buď obyvatelé Oakville, aby se měli kde ukrýt při výpravě, nebo loneři (samotáři), kteří městečkem jen prošli.


Oakville

Vznikl v roce 2013 skupinou přeživších, kteří toto místo objevili při pátrání po zásobách. Z jeho polohy usoudili, že je ve výhodné pozici, a rozhodli se ho vyčistit a opevnit zdmi ze dřeva a železa. Jak šel čas, obyvatel přibývalo a s ním i luxus, který Oakville nabízí. Elektřina v každém obydleném domě díky solárním panelům, denní příděly, ochrana, výpravy za zásobami a tak podobně.
Aktuálně safezone obývá přes 85 lidí, mezi kterými jsou lidi všech věkových kategorií. Oakville vystřídal již mnoho vůdců, avšak tím aktuálním je Ron Schrauber, v okolí známý jako Ronnie. Čestný, inteligentní a obětavý muž, který nemá problém přijmout každého, kdo požádá o azyl, a kdo se jeví jako bezproblémový člověk.
Břehy řeky, která kolem Oakville protéká, jsou upraveny vysokými útesy z kamenů a betonu s vlastními stěnami, jelikož tato silná řeka často zachytí nějaké chodce, kteří se ji snažili přejít, nebo do ní spadli. Proto je přísný zákaz koupání a braní vody z tohoto toku. Má však své důležité výhody - odplavuje chodce pryč a poskytuje přirozený vodní příkop.

Oakville má svá pravidla. Ta základní ani není třeba jmenovat - nepokradeš a tak podobně. Jedno je však nadevše důležité. Každá bojeschopná osoba starší 18ti let se musí účastnit alespoň nějakých skupinových nebo osobních výprav a darovat do Oakvillského skladu jídlo, zbraně, nebo jiné užitečné věci. Každý, kdo alespoň jednou za dva týdny nic nevěnuje do skladu, bude označen za příživníka a vyhoštěn z osady, dokud si znovu nezíská přízeň leadera.
(Než budete něco namítat, nezapomeňte, že hrát můžete i osamotě!)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama